Εθνικό Θέατρο

Ανακοίνωση επιτυχόντων α γύρου εισαγωγικών εξετάσεων σπουδαστικού έτους 2021-2022

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΑΝΩΤΕΡΑ ΣΧΟΛΗ
ΔΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΕΘΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ
Διευθύντρια Σπουδών Δραματικής Σχολής: Δηώ Καγγελάρη

Σχολείον της Αθήνας-Ειρήνη Παπά
Πειραιώς 52-18547 Νέο Φάληρο

Τηλέφωνο: 210 52 25 634
e-mail: dramaschool@n-t.gr

Αθήνα 16 Οκτωβρίου 2021
Αριθ. Πρωτ. 5400

Ανακοίνωση επιτυχόντων α γύρου εισαγωγικών εξετάσεων σπουδαστικού έτους 2021-2022

Από τη Διεύθυνση της Δραματικής Σχολής του Εθνικού Θεάτρου ανακοινώνονται με αλφαβητική σειρά τα ονόματα των επιτυχόντων στον α γύρο των εισαγωγικών εξετάσεων:

 ΑΓΟΡΙΑ    

1 Αλι Ιωσήφ του Χασάν

2 Άλυ Νουρ - Ποντίκης Αινείας του Χαμντι Άλυ Νουρ

3 Γκάτζιος Σταυριανός του Γεωργίου                                                  

4 Ζγούρι Στέφανος του Χρηστάκη                                                      

5 Ζήσης Γαβριήλ-Αγγελος του Στυλιανού                   

6 Κλαδάς Νικήτας του Κωνσταντίνου 

7 Κοζώρης Βλάσιος του Νεοκλή                                             

8 Κορρές Ιωάννης του Ευαγγέλου                                                       

9 Κοσσυβάκης Γεώργιος του Αλκιβιάδη

10 Λαγούτης Δημήτρης του Πέτρου                                                    

11 Μάνος Αθανάσιος του Ιωάννη                                           

12 Μικρούτσικος Στέργιος  του Αθανασίου                

13 Μπαριτάκης Ιωάννης του Κωνσταντίνου    

14 Μυτιληναίος Ακύλας του Βασιλείου                       

15 Παντέρας Παναγιώτης Ραφαήλ του Γεωργίου        

16 Παπαγεωργίου Χρήστος του Ανδρέα                                                         

17 Παπαδούλης Παναγιώτης του Άγγελου      

18 Παπούλιας Νικόλας του Ανάργυρου       

19 Παυλίδης Παναγιώτης του Πρόδρομου                  

20 Πλασκασοβίτης Νικόλαος του Σπυρίδωνος                

21 Πόποβιτς Κωνσταντίνος του Ντούσκο                   

22 Σταυρίδης Χρήστος του Αθανασίου                                   

23 Τάκαλος Θωμάς του Φωτίου                                              

24 Τσαγκαράκης Εμμανουήλ  του Μιχαήλ      

25 Τσόνας Νέστορας του Γεωργίου                                                    

26 Φραντζέσκος Νίκος του Κώστα

27 Χαϊντούτης  Σπυρίδων του Αθανασίου                                                       

28 Χατζηπαναγιώτου  Γεώργιος του Νικολάου

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1 Βασιλάκη Γεωργία Μαρία του Ευθυμίου Ιωάννη      

2 Γιακουμάκη Καλλιόπη Χριστίνα του Βασιλείου                                                       

3  Δημοπούλου  Δανάη  του Αθανασίου                                                                      

4  Δρετάκη Δέσποινα του Αντωνίου                                                              

5  Ζώτου Ιοκάστη Σοφία  του Ζώτου                                                               

6  Ιωακειμίδη Αγγελική του Κωνσταντίνου                                                                 

7  Καψοκόλη Αργυρώ του Κωνσταντίνου                                                                   

8  Κλήμη Βασιλεία  του Νικολάου                                                                              

9  Κονταρίνη Ελένη του Γεωργίου                              

10 Κοτσιλίτη Θεοφανώ του Νικολάου                                                            

11 Κουϊμτσίδη Μαρία  του Ιωάννη                                                                              

12 Κουμανάκου Ευρυδίκη του Βασιλείου                                                                    

13 Κυργιώτη Ευαγγελία Μαρία του Γεωργίου                                                 

14  Λαζαρίδου Εριφύλη του Κωνσταντίνου                                                                 

15  Λεπτοκαροπούλου Άρτεμις  του Σπύρου                                                               

16 Μάλλιου Μαρίνα του Νικολάου                                                                             

17 Μπαϊμπά Νάντια του Νικολάου                                                                             

18 Μπακατσέλου Θεοδώρα του Πέτρου                                                                      

19 Μπαξεβανάκη Αικατερίνη του Γεωργίου                                                   

20 Μπασιάκου Κωνσταντίνα του Αργύρη                                                                   

21 Νομικού Μαρίνα του Κωνσταντίνου                                                                      

22 Ορφανάκη Μάρθα του Δημητρίου                                                             

23 Παναγιωτοπούλου Αλίκη-Ραφαέλα του Στυλιανού                                     

24  Παπανικολάου Μιχαηλία Αννα του Ευαγγέλου                                                     

25 Πετροπούλου Διονυσία του Νικολάου                                                                    

26 Πιέτρι Οριέλα του Βλαντιμίρ                                                                                  

27 Σλαυκίδου Αναστασία  του Γεωργίου                                                                     

28 Σφυρή Γεωργία του Γεωργίου                                                                                

29 Τσιάκκα Μαρία του Γεωργίου                                                                                

30 Τσούμπελη Λυδία του Γεωργίου                                                                         

31 Φράγκου Λαζάρια  του Γεωργίου                                                               

32 Χρηστίδη Ελένη του Χρήστου                                                                                

Για τον β γύρο των εισαγωγικών εξετάσεων οι υποψήφιοι και οι υποψήφιες  που έχουν επιλεγεί θα πρέπει να προσέλθουν σε:

1) Ομαδικό εργαστήριο κίνησης, μουσικής και αυτοσχεδιασμού την Δευτέρα 18 Οκτωβρίου και την Τρίτη 19 Οκτωβρίου, ώρα 15:00-21:00 στη Δραματική Σχολή του Εθνικού Θεάτρου, Σχολείον της Αθήνας-Ειρήνη Παπά, Πειραιώς 52, 18547 Νέο Φάληρο.

Για την ασφαλή διεξαγωγή των εργαστηρίων και εν γένει των εισαγωγικών εξετάσεων θα τηρηθούν πιστά οι οδηγίες της Εθνικής Επιτροπής Προστασίας Δημόσιας Υγείας για την αντιμετώπιση της πανδημίας COVID-19.

2) Γραπτή εξέταση [Η ημερομηνία θα ανακοινωθεί στα email των υποψηφίων]

Σημείωση: Η παρουσία στη γραπτή εξέταση και στα εργαστήρια είναι υποχρεωτική και αποτελεί προϋπόθεση για την συμμετοχή στις τελικές εξετάσεις.

3) Τελική ατομική εξέταση: Τετάρτη 21, Πέμπτη 22 και Παρασκευή 23 Οκτωβρίου, ώρα 14:30-19:30 στη Δραματική Σχολή του Εθνικού Θεάτρου.


 •  ένα μονόλογο από το αρχαίο δράμα (τραγωδία ή κωμωδία) δικής τους επιλογής.

 •  ένα κείμενο, που θα δοθεί μία μέρα πριν από την εξέταση.

 •  ένα ποίημα

 •  ένα τραγούδι

 •  ένα αυτοσχεδιασμό σε θέμα που θα οριστεί κατά τη διάρκεια της εξέτασης.

 

Καλή επιτυχία!

Η Διευθύντρια Σπουδών της Δραματικής Σχολής
Δηώ Καγγελάρη

 

 

Πρόγραμμα ομαδικών εργαστηρίων και τελικής ατομικής εξέτασης-ΟΜΑΔΑ Α

 

 ΑΓΟΡΙΑ 

1 Αλι Ιωσήφ του Χασάν

2 Άλυ Νουρ - Ποντίκης Αινείας του Χαμντι Άλυ Νουρ           

3 Γκάτζιος Σταυριανός του Γεωργίου                                                  

4 Ζγούρι Στέφανος του Χρηστάκη                                                      

5 Ζήσης Γαβριήλ-Αγγελος του Στυλιανού                   

6 Κλαδάς Νικήτας του Κωνσταντίνου 

7 Κοζώρης Βλάσιος του Νεοκλή                                             

8 Κορρές Ιωάννης του Ευαγγέλου                                                       

9 Κοσσυβάκης Γεώργιος του Αλκιβιάδη         

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1 Βασιλάκη Γεωργία Μαρία του Ευθυμίου Ιωάννη      

2 Γιακουμάκη Καλλιόπη Χριστίνα του Βασιλείου                                                       

3  Δημοπούλου  Δανάη  του Αθανασίου                                                                      

4  Δρετάκη Δέσποινα του Αντωνίου                                                              

5  Ζώτου Ιοκάστη Σοφία  του Ζώτου                                                               

6  Ιωακειμίδη Αγγελική του Κωνσταντίνου                                                                 

7  Καψοκόλη Αργυρώ του Κωνσταντίνου                                                                   

8  Κλήμη Βασιλεία  του Νικολάου                                                                              

9  Κονταρίνη Ελένη του Γεωργίου                              

10 Κοτσιλίτη Θεοφανώ του Νικολάου                                                            

11 Κουϊμτσίδη Μαρία  του Ιωάννη

           

Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2021

19:00-21:00 εργαστήριο κίνησης

Τρίτη 19 Οκτωβρίου 2021

15:00-17:00  εργαστήριο αυτοσχεδιασμού και μουσικής

Τετάρτη 20 Οκτωβρίου 2021

Τελική ατομική εξέταση (η ώρα εξέτασης θα σταλεί στα email των υποψηφίων)

 

Πρόγραμμα ομαδικών εργαστηρίων και τελικής ατομικής εξέτασης-ΟΜΑΔΑ Β΄

                                

ΑΓΟΡΙΑ

10 Λαγούτης Δημήτρης του Πέτρου                                                    

11 Μάνος Αθανάσιος του Ιωάννη                                           

12 Μικρούτσικος Στέργιος  του Αθανασίου                

13 Μπαριτάκης Ιωάννης του Κωνσταντίνου    

14 Μυτιληναίος Ακύλας του Βασιλείου                       

15 Παντέρας Παναγιώτης Ραφαήλ του Γεωργίου        

16 Παπαγεωργίου Χρήστος του Ανδρέα                                                         

17 Παπαδούλης Παναγιώτης του Άγγελου      

18 Παπούλιας Νικόλας του Ανάργυρου          

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

12 Κουμανάκου Ευρυδίκη του Βασιλείου                                                                    

13 Κυργιώτη Ευαγγελία Μαρία του Γεωργίου                                                 

14  Λαζαρίδου Εριφύλη του Κωνσταντίνου                                                                 

15  Λεπτοκαροπούλου Άρτεμις  του Σπύρου                                                               

16 Μάλλιου Μαρίνα του Νικολάου                                                                             

17 Μπαϊμπά Νάντια του Νικολάου                                                                             

18 Μπακατσέλου Θεοδώρα του Πέτρου                                                                      

19 Μπαξεβανάκη Αικατερίνη του Γεωργίου                                                   

20 Μπασιάκου Κωνσταντίνα του Αργύρη                                                                   

21 Νομικού Μαρίνα του Κωνσταντίνου                                                                      

22 Ορφανάκη Μάρθα του Δημητρίου 

           

Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2021

17:00-19:00 εργαστήριο κίνησης

Τρίτη 19 Οκτωβρίου 2021

17:00-19:00  εργαστήριο αυτοσχεδιασμού και μουσικής

Πέμπτη 21 Οκτωβρίου 2021

Τελική ατομική εξέταση (η ώρα εξέτασης θα σταλεί στα email των υποψηφίων)

 

Πρόγραμμα ομαδικών εργαστηρίων και τελικής ατομικής εξέτασης-ΟΜΑΔΑ Γ                           

 

ΑΓΟΡΙΑ

19 Παυλίδης Παναγιώτης του Πρόδρομου                  

20 Πλασκασοβίτης Νικόλαος του Σπυρίδωνος                

21 Πόποβιτς Κωνσταντίνος του Ντούσκο                   

22 Σταυρίδης Χρήστος του Αθανασίου                                   

23 Τάκαλος Θωμάς του Φωτίου                                              

24 Τσαγκαράκης Εμμανουήλ  του Μιχαήλ      

25 Τσόνας Νέστορας του Γεωργίου                                                    

26 Φραντζέσκος Νίκος του Κώστα     

27 Χαϊντούτης  Σπυρίδων του Αθανασίου                                                       

28 Χατζηπαναγιώτου  Γεώργιος του Νικολάου

 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

23 Παναγιωτοπούλου Αλίκη-Ραφαέλα του Στυλιανού                                     

24  Παπανικολάου Μιχαηλία Αννα του Ευαγγέλου                                                     

25 Πετροπούλου Διονυσία του Νικολάου                                                                    

26 Πιέτρι Οριέλα του Βλαντιμίρ                                                                                  

27 Σλαυκίδου Αναστασία  του Γεωργίου                                                                     

28 Σφυρή Γεωργία του Γεωργίου                                                                                

29 Τσιάκκα Μαρία του Γεωργίου                                                                                

30 Τσούμπελη Λυδία  του Γεωργίου                                                                       

31 Φράγκου Λαζάρια  του Γεωργίου                                                               

32 Χρηστίδη Ελένη του Χρήστου                                                                                

Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2021

15:00-17:00 εργαστήριο κίνησης

Τρίτη 19 Οκτωβρίου 2021

19:00-21:00  εργαστήριο αυτοσχεδιασμού και μουσικής

Παρασκευή 22 Οκτωβρίου 2021

Τελική ατομική εξέταση (η ώρα εξέτασης θα σταλεί στα email των υποψηφίων)

                                                              

 

Η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για την ευκολία της περιήγησης, την εξατομίκευση του περιεχομένου και διαφημίσεων και την ανάλυση της επισκεψιμότητας μας.
Δείτε τους ανανεωμένους όρους χρήσης για την προστασία δεδομένων και τα cookies.