Tickets Menu ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ NATIONAL THEATER OF GREECE

Ανακοίνωση επιτυχόντων α γύρου εισαγωγικών εξετάσεων σπουδαστικού έτους 2019-2020

Ημερομηνία Ανάρτησης: 18.10.2019

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΑΝΩΤΕΡΑ ΣΧΟΛΗ

ΔΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ

Διευθύντρια Σπουδών Δραματικής Σχολής: Δηώ Καγγελάρη

                                     

Σχολείον της Αθήνας-Ειρήνη Παπά

Πειραιώς 52-18547 Νέο Φάληρο

Τηλέφωνο: 210 52 25 634                                                                

e-mail: dramaschool@n-t.gr

                                                                                Αθήνα 18 Οκτωβρίου 2019

                  Ανακοίνωση επιτυχόντων α γύρου εισαγωγικών εξετάσεων 
                                       σπουδαστικού έτους 2019-2020

Από τη Διεύθυνση της Δραματικής Σχολής ανακοινώνονται με αλφαβητική σειρά τα ονόματα των επιτυχόντων στον α γύρο των εισαγωγικών εξετάσεων

             ΑΓΟΡΙΑ

1          Αναγνώστου Μιχαήλ του Αναστασίου

2          Βιδάκης Θεόδωρος του Βασιλείου

3          Γαλάνης Παναγιώτης του Αναστασίου

4          Γιαγκούσης Αλέξανδρος Νικόλαος του Αναστασίου

5          Γιανναράς Ιάσων του Θεοδώρου

6          Γκαρμπουνώφ Θεοφάνης του Γεωργίου

7          Ευτυχίου Μαρίνος του Χριστάκη

8          Κίτρινος Γεώργιος του Ιακώβου

9          Κοκόνας Ιορδάνης του Παρασκευά

10        Λαμπρόπουλος Θεόδωρος του Αντωνίου

11        Μπάστας Ιωάννης του Γεράσιμου

12        Μπόσγας Σπυρίδων του Ιωάννη

13        Στασινός Ιάσων του Λάμπρου

14        Σταυρακάκης Ανδρέας του Εμμανουήλ

15        Στεργιώτης Νικόλαος του Παναγιώτη

16        Τόλιας Αθανάσιος του Κωνσταντίνου

17        Φακορέλλης Σταμάτιος του Αθανασίου

18        Φασουλάς Γεώργιος του Κωνσταντίνου

19        Χριστάνης Αθανάσιος του Αθανασίου

            ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1          Αναστασοπούλου Αλεξάνδρα του Γεωργίου

2          Βαλιάνου Αδαμαντία του Αθανασίου

3          Βασιλάκη Γεωργία Μαρία του Ευθυμίου

4          Βασιλειάδου Νοεμή του Βασιλείου

5          Γκαρτζονίκα Ελευθερία του Θεοφάνη

6          Δημοπούλου Δανάη του Αθανασίου

7          Θεοδωροπούλου Μαρία Ευγενία του Σαράντου

8          Καλλέργη Αικατερίνη του Κωνσταντίνου

9          Καραμπεσίνη Ευγενία του Βασιλείου

10        Κατσίδε Αδελαΐδα του Ηλία

11        Κατσούγκρη Αδαμαντία του Ελευθερίου

12        Κόντου Ευσταθία του Αθανασίου

13        Κρίστο Αικατερίνη του Ρολάντη

14        Κωνσταντίνου Πολυξένη του Ιωάννη

15        Μανδαλενάκη Ερατώ-Μαρία του Νικολάου

16        Μαυροπόδη Δήμητρα του Δημητρίου

17        Μεϊτάνη Καστρινάκη Μυρτώ του Γεωργίου

18        Μπακατσέλου Θεοδώρα του Πέτρου

19        Μπαρούτα Ευαγγελίνα-Δανάη του Ιωάννη

20        Ξενία Αγγελική - Καλλιόπη του Γεωργίου

21        Παπαδάκη Αθηνά του Νικολάου

22        Παπαδοπούλου Παναγιώτα του Ιωάννη

23        Σακελλαριάδη Παναγιώτα του Αθανασίου

24        Σκαρώνη Μαρία Ελένη του Ηλία

25        Σοφαδίτη Γεωργία Σταματίνα του Κωνσταντίνου

26        Τσέλλου Ειρήνη Μαρία του Θεοδώρου

27        Τσούμπελη Λυδία του Γεωργίου

28        Φέζο Τζένη του Αλκέτι

29        Φράγκου Λαζάρια του Γεωργίου

30        Φωτοπούλου Παρασκευή Νεφέλη του Δημητρίου

31        Χουχούα Ελισάμπεντ του Λάσα

                       

Για τον β γύρο των εισαγωγικών εξετάσεων οι υποψήφιοι που έχουν επιλεγεί θα πρέπει να προσέλθουν σε:

1. Γραπτή εξέταση:  Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019, ώρα 09:30-12:30, στη Δραματική Σχολή του Εθνικού Θεάτρου, Σχολείον της Αθήνας-Ειρήνη Παπά, Πειραιώς 52, 18547 Νέο Φάληρο.

2. Ομαδικό εργαστήριο υποκριτικής, κίνησης και φωνής: Τρίτη 22 και Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2019, ώρα 12:30-22:00 στη Δραματική Σχολή του Εθνικού Θεάτρου.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να φορούν άνετα ρούχα και να έχουν μαζί τους ένα μπουκάλι νερό.

Σημείωση: Η παρουσία στη γραπτή εξέταση και στα εργαστήρια είναι υποχρεωτική και αποτελεί προϋπόθεση για την συμμετοχή στις τελικές εξετάσεις.

3. Τελική ατομική εξέταση: Τετάρτη 30 και Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2019, ώρα 15:00-20:00 στη Δραματική Σχολή του Εθνικού Θεάτρου.

Οι υποψήφιοι που έχουν επιλεγεί θα παρουσιάσουν δύο νέους θεατρικούς μονολόγους, (αντίστοιχους με αυτούς του 1ου γύρου), ένα ελληνικό ποίημα και ένα ελληνικό τραγούδι.

Επίσης, αν κριθεί σκόπιμο θα κληθούν να αυτοσχεδιάσουν σε θέμα  που θα τους δοθεί από την επιτροπή εξετάσεων.

                                Πρόγραμμα ομαδικών εργαστηρίων

                                            ΟΜΑΔΑ Α΄

ΑΓΟΡΙΑ

1          Αναγνώστου Μιχαήλ του Αναστασίου

2          Βιδάκης Θεόδωρος του Βασιλείου

3          Γαλάνης Παναγιώτης του Αναστασίου

4          Γιαγκούσης Αλέξανδρος Νικόλαος του Αναστασίου

5          Γιανναράς Ιάσων του Θεοδώρου

6          Γκαρμπουνώφ Θεοφάνης του Γεωργίου

7          Ευτυχίου Μαρίνος του Χριστάκη

8          Κίτρινος Γεώργιος του Ιακώβου

9          Κοκόνας Ιορδάνης του Παρασκευά

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1          Αναστασοπούλου Αλεξάνδρα του Γεωργίου

2          Βαλιάνου Αδαμαντία του Αθανασίου

3          Βασιλάκη Γεωργία Μαρία του Ευθυμίου

4          Βασιλειάδου Νοεμή του Βασιλείου

5          Γκαρτζονίκα Ελευθερία του Θεοφάνη

6          Δημοπούλου Δανάη του Αθανασίου

7          Θεοδωροπούλου Μαρία Ευγενία του Σαράντου

8          Καλλέργη Αικατερίνη του Κωνσταντίνου

9          Καραμπεσίνη Ευγενία του Βασιλείου

10        Κατσίδε Αδελαΐδα του Ηλία

11        Κατσούγκρη Αδαμαντία του Ελευθερίου

12        Κόντου Ευσταθία του Αθανασίου

13        Κρίστο Αικατερίνη του Ρολάντη

14        Κωνσταντίνου Πολυξένη του Ιωάννη

15        Μανδαλενάκη Ερατώ-Μαρία του Νικολάου

16        Μαυροπόδη Δήμητρα του Δημητρίου 

Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

12:30-14:00 Φωκάς Ευαγγελινός

14:00-17:00 Εβίτα Ζημάλη-Ακύλλας Καραζήσης

Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2019

14:00-16:00 Μελίνα Παιονίδου

16:00-19:00 Μαρία Κεχαγιόγλου-Μιχαήλ Μαρμαρινός

 

                                  Πρόγραμμα ομαδικών εργαστηρίων

                                                 ΟΜΑΔΑ Β΄

ΑΓΟΡΙΑ

10        Λαμπρόπουλος Θεόδωρος του Αντωνίου

11        Μπάστας Ιωάννης του Γεράσιμου

12        Μπόσγας Σπυρίδων του Ιωάννη

13        Στασινός Ιάσων του Λάμπρου

14        Σταυρακάκης Ανδρέας του Εμμανουήλ

15        Στεργιώτης Νικόλαος του Παναγιώτη

16        Τόλιας Αθανάσιος του Κωνσταντίνου

17        Φακορέλλης Σταμάτιος του Αθανασίου

18        Φασουλάς Γεώργιος του Κωνσταντίνου

19        Χριστάνης Αθανάσιος του Αθανασίου

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

17        Μεϊτάνη Καστρινάκη Μυρτώ του Γεωργίου

18        Μπακατσέλου Θεοδώρα του Πέτρου

19        Μπαρούτα Ευαγγελίνα-Δανάη του Ιωάννη

20        Ξενία Αγγελική - Καλλιόπη του Γεωργίου

21        Παπαδάκη Αθηνά του Νικολάου

22        Παπαδοπούλου Παναγιώτα του Ιωάννη

23        Σακελλαριάδη Παναγιώτα του Αθανασίου

24        Σκαρώνη Μαρία Ελένη του Ηλία

25        Σοφαδίτη Γεωργία Σταματίνα του Κωνσταντίνου

26        Τσέλλου Ειρήνη Μαρία του Θεοδώρου

27        Τσούμπελη Λυδία του Γεωργίου

28        Φέζο Τζένη του Αλκέτι

29        Φράγκου Λαζάρια του Γεωργίου

30        Φωτοπούλου Παρασκευή Νεφέλη του Δημητρίου

31        Χουχούα Ελισάμπεντ του Λάσα

Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

14:00-15:30 Φωκάς Ευαγγελινός

17:30-20:30 Εβίτα Ζημάλη-Ακύλλας Καραζήσης

Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2019

16:00-18:00 Μελίνα Παιονίδου

19:00-22:00 Μαρία Κεχαγιόγλου-Μιχαήλ Μαρμαρινός

                                                               

                                                            

Παραστάσεις στο Εθνικό

Αγίου Κωνσταντίνου 22-24, 10437, Αθήνα, Τηλ. Κέντρο: 210 5288100